100Gb/S QSFP28 SR4 850nm 100m DDM VCSEL MPO Optical Transceiver
100Gb/S QSFP28 CWDM4 1310nm 2km DDM DFB Optical Transceiver
155Mb/S SFP 1310nm/1550nm 20km DDM Simplex LC Optical Transceiver

нашите проекти

Напредна меѓународна технологија на производство и висок квалитет

за нас
_W2A2318

Основана во 2014 година, Топтиком се залага за Топ оптичка комуникација и ова е нашата визија која нè водеше и инспирираше од основањето. По повеќе од 5 години брз раст, помогнавме во градењето брза и безбедна мрежа низ целиот свет, обезбедувајќи висококвалитетен и сигурен примопредавател.
Ние нудиме разновиден компактен приемник прилагоден на OEM, како што се 100G QSFP28 / CFPx, 25G SFP28, 10G SFP +, GPON ONU, OLT и др. Ние се фокусираме и ги следиме технолошките случувања за да можеме да ви овозможиме најмногу ажурирани производи за да ви помогнеме да го забрзате уделот на пазарот со стратешки производи.

Гледај Повеќе