page_banner

производи

  • 100Gb/s QSFP28 CWDM4 1310nm 2km DDM DFB optical transceiver

    100Gb / s QSFP28 CWDM4 1310nm 2км DDM DFB оптички примопредавател

    100Gb / s QSFP28 CWDM4 е четириканален, приклучен, паралелен оптички примопредавател и дизајниран за 100G CWDM апликација со мрежни мрежи FEC, Datacenter и Enterprise и други оптички врски. Тие се во согласност со спецификацијата SFF-8636, IEEE 802.3ba 100GBASE-CLR4 / CWDM4 и Telcordia GR-468-CORE. Оптичките примопредаватели се во согласност со условите на RoHS.
  • 100Gb/s QSFP28 ER4 1310nm 40km DDM EML optical transceiver

    100Gb / s QSFP28 ER4 1310nm 40km DDM EML оптички примопредавател

    100Gb / s QSFP28 ER4 е четириканален, приклучен, паралелен оптички примопредавател и дизајниран за 100 гигабитни етернет апликации. Тие се во согласност со спецификациите на SFF-8665, IEEE 802,3 bm 100 GBASE-ER4 и Telcordia GR-468-CORE. Оптичките примопредаватели се во согласност со условите на RoHS.
  • 100GBASE-LR4 and 112GBASE-OTU4 QSFP28 Dual Rate 1310nm 100m DDM DML& PIN LC optical transceiver

    100 GBASE-LR4 и 112 GBASE-OTU4 QSFP28 двоен стапка 1310nm 100m DDM DML & PIN LC оптички приемник

    100Gb / s QSFP28 LR4 е четириканален, приклучен, паралелен оптички примопредавател и дизајниран за 100 Gigabit етернет, InfiniBand EDR, FDR, QDR апликации. Тие се во согласност со спецификацијата SFF-8665, IEEE 802,3 bm 100 GBASE-LR4 и Telcordia GR-468-CORE. Оптичките примопредаватели се во согласност со условите на RoHS.
  • 100Gb/s QSFP28 SR4 850nm 100m DDM VCSEL MPO optical transceiver

    100Gb / s QSFP28 SR4 850nm 100m DDM VCSEL MPO оптички примопредавател

    100Gb / s QSFP28 SR4 е a
    четириканален, приклучен, паралелен оптички примопредавател и дизајниран за 100GBASE-SR4 и 100 гигабитни етернет, InfiniBand EDR, FDR, QDR апликации. Тие се во согласност со спецификацијата SFF-8665, IEEE 802,3 bm 100 GBASE-SR4 и Telcordia GR-468-CORE. Оптичките примопредаватели се во согласност со условите на RoHS.
  • 100Gb/s QSFP28 SR4 850nm 100m DDM Dual Rate VCSEL MPO/MTP optical transceiver

    100Gb / s QSFP28 SR4 850nm 100m DDM двоен стапка VCSEL MPO / MTP оптички примопредавател

    100Gb / s QSFP28 SR4 е a
    четириканален, приклучен, паралелен оптички примопредавател и дизајниран за 100 гигабитни етернет, Центар за податоци, InfiniBand QDR, DDR, SDR и CPRI10 апликации. Тие се во согласност со QSFP28 MSA, IEEE 802.3bm. Оптичките примопредаватели се во согласност со условите на RoHS-6.
  • 100GBASE-LR4 and 112GBASE-OTU4 QSFP28 Dual Rate 1310nm 100m DDM DML& PIN LC optical transceiver

    100 GBASE-LR4 и 112 GBASE-OTU4 QSFP28 двоен стапка 1310nm 100m DDM DML & PIN LC оптички приемник

    100Gb / s QSFP28 LR4 е четириканален, приклучен, паралелен оптички примопредавател и дизајниран за 100 Gigabit етернет, OTN OTU4 4I1-9D1F, CPRI 10 апликации. Тие се во согласност со IEEE P802.3ba и OTU4 4I1-9D1F стандардот. Оптичките примопредаватели се во согласност со условите на RoHS.
  • 100Gb/s QSFP28 PSM4 1310nm 10km DDM DFB optical transceiver

    100Gb / s QSFP28 PSM4 1310nm 10km DDM DFB оптички примопредавател

    100Gb / s QSFP28 PSM4 е четириканален, приклучен, паралелен оптички примопредавател и дизајниран за 100GBASE-PSM4 и 100G етернет, InfiniBand DDR, EDR апликации. Тие се во согласност со спецификацијата SFF-8636, IEEE 802,3 bm 100 GBASE-PSM4 и Telcordia GR-468-CORE. Оптичките примопредаватели се во согласност со условите на RoHS.
  • 100Gb/s QSFP28 PSM4 1310nm 500m DDM DFB optical transceiver

    100Gb / s QSFP28 PSM4 1310nm 500m DDM DFB оптички примопредавател

    100Gb / s QSFP28 PSM4 е четириканален, приклучен, паралелен оптички примопредавател и дизајниран за 100GBASE-PSM4 и 100G етернет, InfiniBand DDR, EDR апликации. Тие се во согласност со спецификацијата SFF-8636, IEEE 802,3 bm 100 GBASE-PSM4 и Telcordia GR-468-CORE. Оптичките примопредаватели се во согласност со условите на RoHS.
  • 100Gb/s QSFP28 PSM4 1310nm 2km DDM DFB optical transceiver

    100Gb / s QSFP28 PSM4 1310nm 2km DDM DFB оптички примопредавател

    100Gb / s QSFP28 PSM4 е четириканален, приклучен, паралелен оптички примопредавател и дизајниран за апликации 00GBASE-PSM4 и 100G Ethernet, InfiniBand DDR, EDR. Тие се во согласност со спецификацијата SFF-8636, IEEE 802,3 bm 100 GBASE-PSM4 и Telcordia GR-468-CORE. Оптичките примопредаватели се во согласност со условите на RoHS.
  • 100Gb/s CFP 1310nm 10km DDM LAN-WDM EML optical transceiver

    100Gb / s CFP 1310nm 10km DDM LAN-WDM EML оптички примопредавател

    CFP примопредавателите се дизајнирани за употреба во 100 гигабитни етернет врски над 10км влакна со еден модул и е во согласност со CFP MSA спецификацијата и IEEE 802.3ba 100GBASE-LR4. Дигиталната дијагностика е достапна преку MDIO. CFP LR4 е во согласност со условите на RoHS.
  • 100Gb/s CFP 850nm 100m DDM VCSEL optical transceiver

    100Gb / s CFP 850nm 100m DDM VCSEL оптички примопредавател

    CFP примопредавателите се дизајнирани за употреба во 100 гигабитни етернет врски и 10x11.2Gb / s мултимоден OTN. Тие се во согласност со спецификациите за CFP MSA и IEEE 802.3ba 100GBASE-SR10. Дигиталната дијагностика е достапна преку MDIO. Оптичкиот примопредавател е усогласен со барањата на RoHS.
  • 100Gb/s CFP2 1310nm 10km DDM LAN-WDM EML optical transceiver

    100Gb / s CFP2 1310nm 10km DDM LAN-WDM EML оптички примопредавател

    Примопредавателите CFP2 се дизајнирани за употреба во 100 гигабитни етернет врски преку единечно влакно од 10 км и е во согласност со спецификацијата на CFP MSA CFP2 HW и IEEE 802.3ba 100 GBASE-LR4. Дигиталната дијагностика е достапна преку MDIO, како што е наведено во Спецификацијата за интерфејс за управување со CFP MSA.
12 Следно> >> Страна 1/2