page_banner

производи

100Gb / s QSFP28 CWDM4 1310nm 2км DDM DFB оптички примопредавател

Краток опис:

100Gb / s QSFP28 CWDM4 е четириканален, приклучен, паралелен оптички примопредавател и дизајниран за 100G CWDM апликација со мрежни мрежи FEC, Datacenter и Enterprise и други оптички врски. Тие се во согласност со спецификацијата SFF-8636, IEEE 802.3ba 100GBASE-CLR4 / CWDM4 и Telcordia GR-468-CORE. Оптичките примопредаватели се во согласност со условите на RoHS.


Детали за производот

Опис на производот

100G QSFP28 интегрира четири ленти за податоци во секоја насока со ширина на опсег од 100Gb / s. Секоја лента може да работи со 25,78125Gb / s до 2 км за влакна со еден режим G.652 (SMF). Централните бранови должини на каналите 4CWDM се 1271nm, 1291nm, 1211nm и 1331nm.

Карактеристика на производот

До 25,78125Gbps Стапка на податоци по канал
До 2 км за G.652 SMF
4 незаладен предавател заснован на DFB CWDM
ПИН детектор за 4 канали
Фактор на форма QSFP28 со топол приклучок
Дуплекс сад за LC
Внатрешни ЦДР-кола и на каналите на приемникот и на предавателот
Поддржете бајпас на ЦДР
Вградени дигитални дијагностички функции
Ниска потрошувачка на енергија <3,5 W
Температура на случајот на работа: 0 ~ + 70 ° C

Апликација

100G CWDM4 апликации со FEC
Вмрежување на центарот за податоци и претпријатија
Други оптички врски

Спецификација на производот

Параметар

Податоци

Параметар

Податоци

Фактор на форма

QSFP28

Бранова должина

1310nm

Макс стапка на податоци

103,1 Gbps

Максимално растојание за пренос

2 км

Конектор

LC дуплекс

Медиуми

SMF

Тип на предавател

LAN-WDM базиран на DFB

Тип на приемник

ПИН-код

Дијагностика

Поддржано DDM

Опсег на температура

0 до 70 ° C (32 до 158 ° F)

TX напојување на секоја лента

-6,5 ~ 2,5 dBm

Чувствителност на приемникот

<-10dBm

<-10dBm

Потрошувачка на енергија

3,5W

Сооднос на истребување

3,5 дБ

1

Тест за квалитет

2

Тестирање на квалитетот на сигналот TX / RX

3

Тестирање на стапката

4

Тестирање на оптички спектар

5

Тестирање на чувствителност

6

Тестирање на сигурност и стабилност

Тестирање на крајните површини

xinfu

Сертификат за квалитет

safd (2)

СЕ сертификат

safd (3)

Извештај на ЕМС

safd (1)

IEC 60825-1

123(1)

  • IEC 60950-1
  • 25Gb / s SFP28 SR 850nm 100m DDM VCSEL LC оптички примопредавател