page_banner

производи

100Gb / s QSFP28 SR4 850nm 100m DDM VCSEL MPO оптички примопредавател

Краток опис:

100Gb / s QSFP28 SR4 е a
четириканален, приклучен, паралелен оптички примопредавател и дизајниран за 100GBASE-SR4 и 100 гигабитни етернет, InfiniBand EDR, FDR, QDR апликации. Тие се во согласност со спецификацијата SFF-8665, IEEE 802,3 bm 100 GBASE-SR4 и Telcordia GR-468-CORE. Оптичките примопредаватели се во согласност со условите на RoHS.


Детали за производот

Опис на производот

100G QSFP28 интегрира четири ленти за податоци во секоја насока со ширина на опсег од 100Gb / s. Секоја лента може да работи со 25,78125Gb / s до 70m растојание на пренос користејќи OM3 влакна или 100m далечина за пренос со помош на OM4 влакна. Овие модули се дизајнирани да работат преку мултимодни системи со влакна со употреба на номинална бранова должина од 850nm.

Карактеристика на производот

Стапка на податоци до 103,1Gb / s

Фактор на форма QSFP28 со топол приклучок

4 канали 850nm низа VCSEL и низа со детектор за фотографии PIN

Внатрешни ЦДР-кола и на каналот за приемник и за предавател

Вградени дигитални дијагностички функции

Единечно + 3.3V напојување

Ниска потрошувачка на енергија <2,5 W

Апликација

100 GBASE-SR4 100G етернет преку дуплекс MMF

Infiniband EDR, FDR, QDR

Други оптички врски

Спецификација на производот

Параметар

Податоци

Параметар

Податоци

Фактор на форма

QSFP28

Бранова должина

850nm

Макс стапка на податоци

103,1 Gbps

Максимално растојание за пренос

70м @ ОМ3 / 100м @ ОМ4

Конектор

МТП / МПО-12

Медиуми

ММФ

Тип на предавател

VCSEL 850nm

Тип на приемник

ПИН-код

Дијагностика

Поддржано DDM

Опсег на температура

0 до 70 ° C (32 до 158 ° F)

TX напојување на секоја лента

-8,4 ~ 2,4 dBm

Чувствителност на приемникот

<-10.3dBm

<-10,3dBm

Потрошувачка на енергија

3,5W

Сооднос на истребување

3дБ

1

Тест за квалитет

2

Тестирање на квалитетот на сигналот TX / RX

3

Тестирање на стапката

4

Тестирање на оптички спектар

5

Тестирање на чувствителност

6

Тестирање на сигурност и стабилност

Тестирање на крајните површини

xinfu

Сертификат за квалитет

safd (2)

СЕ сертификат

safd (3)

Извештај на ЕМС

safd (1)

IEC 60825-1

123(1)

  • IEC 60950-1
  • 100 GBASE-LR4 и 112 GBASE-OTU4 QSFP28 двоен стапка 1310nm 100m DDM DML & PIN LC оптички приемник