page_banner

производи

155Mb / s SFP 1310nm / 1550nm 20km DDM Симплекс LC оптички примопредавател

Краток опис:

100Gb / s CFP4 е дизајниран за 100GBASE-SR4 етернет. Тие се во согласност со CFP4 MSA, IEEE 802.3ba 100GBASE-SR4 и CAUI-4 и OIF CEI-28G-VSR. Оптичките приемници се во согласност со барањата на RoHS.


Детали за производот

Опис на производот

Примопредавателите SFP се модули со високи перформанси, економични. Функциите за дигитална дијагностика се достапни преку 2-жичен сериски автобус наведен во SFF-8472. Делот за приемникот користи PIN-приемник, а предавателот користи ласер FP 1310 nm и ласер FP 1550nm за да обезбеди апликација на 100Base-LX Ethernet 20 km.

Карактеристика на производот

До 155Mb / s Врски со податоци

Топол-приклучок

Единечен LC конектор

До 20 км на 9 / 125μm SMF

Вграден WDM

Единечно + 3.3V Напојување

Интерфејс за следење е во согласност со SFF-8472

Опсег на работна температура: -40 ° C до 85 ° C / -5 ° C до 85 ° C / -0 ° C до 70 ° C

Во согласност со RoHS и без олово

Апликација

Брз етернет

SDH STM-1 / SONET OC-03

Апликација WDM

Спецификација на производот

Параметар Податоци Параметар Податоци
Фактор на форма SFP Бранова должина 1310nm / 1550nm
Макс стапка на податоци 100Mb / s Максимално растојание за пренос 20 км
Конектор Симплекс ЛК Сооднос на истребување 9dB
Тип на предавател FP Тип на приемник ПИНТИЈА
Дијагностика Поддржано DDM Опсег на температура 0 до 70 ° C /

-40 ° C ~ + 85 ° C

TX моќност -13 ~ -7 дБм Чувствителност на приемникот <-34dBm

<-34dBm

1

Тест за квалитет

2

Тестирање на квалитетот на сигналот TX / RX

3

Тестирање на стапката

4

Тестирање на оптички спектар

5

Тестирање на чувствителност

6

Тестирање на сигурност и стабилност

Тестирање на крајните површини

xinfu

Сертификат за квалитет

safd (2)

СЕ сертификат

safd (3)

Извештај на ЕМС

safd (1)

IEC 60825-1

123(1)

  • IEC 60950-1
  • 40Gb / s QSFP + CWDM 40km DDM дуплекс LC оптички примопредавател