page_banner

производи

  • 25Gb/s SFP28 LR 1310nm 10km DDM DFB LC optical transceiver

    25Gb / s SFP28 LR 1310nm 10km DDM DFB LC оптички примопредавател

    Примопредавателите SFP28 имаат високи перформанси, економични модули кои поддржуваат брзина на податоци од 25Gbps и максимална должина на врската од 10 km на SMF. Тој беше дизајниран за 25 GBASE-LR етернет и 25,78125 Gb / s единечна лента 100GE LR4. Тие се во согласност со компатибилните со SFF-8402 и SFF-8472, SFF-8432, SFF-8431 и IEEE 802.3by 25 GBASE-LR, FCC 47 CFR Дел 15, класа Б, Telcordia GR-468-CORE.
  • 25Gb/s SFP28 SR 850nm 100m DDM VCSEL LC optical transceiver

    25Gb / s SFP28 SR 850nm 100m DDM VCSEL LC оптички примопредавател

    Примопредавателот SFP28 е многу компактен модул за оптички примопредавател ги претвора 25Gbit / s сериските PECL или CML електрични податоци во сериски оптички податоци во согласност со 25GBASE-SR стандардот. Тој е дизајниран за мрежи за складирање со голема брзина, вкрстено поврзување на компјутерски кластери, прилагодени цевки за податоци со голема брзина и Интер Rack врска Тие се во согласност со компатибилните со SFF-8431, SFF-8432 и IEEE 802.3ae 25GBASE-LR.
  • 25Gb/s SFP28 BIDI 1270nm/1330nm 10km

    25Gb / s SFP28 BIDI 1270nm / 1330nm 10км

    Примопредавателите SFP28 се дизајнирани за употреба во врски на Етернет до 25,78 Gb / s стапка на податоци и до 10 km должина на врската. Тие се во согласност со SFF-8472 и компатибилни се со SFF-8432 и применливите делови на SFF-8431. Оптичките примопредаватели се во согласност со условите на RoHS.