page_banner

производи

  • 10Gb/s SFP+ SR 850nm 300m DDM VCSEL LC optical transceiver

    10Gb / s SFP + SR 850nm 300m DDM VCSEL LC оптички примопредавател

    10Gb / s SFP + SR се дизајнирани за употреба во 10-гигабитни етернет врски преку мултимодни влакна. Тие се во согласност со SFF-8431, SFF-8432, IEEE 802.3ae 10GBASE-SR / SW и 10G канал со влакна 1200-Mx-SN-I. Функциите за дигитална дијагностика се достапни преку 2-жичен сериски интерфејс, како што е наведено во SFF-8472.
  • 10Gb/s SFP+ LR 1310nm 10km DDM DFB LC Duplex optical transceiver

    10Gb / s SFP + LR 1310nm 10km DDM DFB LC Дуплекс оптички примопредавател

    10Gb / s Подобрен приклучок за мал фактор во приклучок SFP + приемници се дизајнирани за употреба во 10-гигабитни етернет врски до 10 км преку влакна со еден режим. Тие се во согласност со SFF-8431, SFF-8432 и IEEE 802.3ae 10GBASE-LR / LW и 10G влакна канал 1200-SM-LL-L Дигиталните функции за дијагностика се достапни преку 2-жичен сериски интерфејс. Оптичките примопредаватели се во согласност со условите на RoHS.
  • 10Gb/s SFP+ LR 1310nm 20km DDM DFB LC Duplex optical transceiver

    10Gb / s SFP + LR 1310nm 20km DDM DFB LC Дуплекс оптички примопредавател

    10Gb / s Подобрен приклучок за мал фактор во приклучок SFP + приемници се дизајнирани за употреба во 10-гигабитни етернет врски до 20 км преку влакна со еден режим. Тие се во согласност со SFF-8431, SFF-8432 и IEEE 802.3ae 10GBASE-LR / LW и 10G влакна канал 1200-SM-LL-L Дигиталните функции за дијагностика се достапни преку 2-жичен сериски интерфејс. Оптичките примопредаватели се во согласност со условите на RoHS.
  • 10Gb/s SFP+ 1310nm 40km DDM DFB LC Duplex optical transceiver

    10Gb / s SFP + 1310nm 40km DDM DFB LC Дуплекс оптички примопредавател

    10Gb / s примопредаватели SFP + примопредаватели се подобрени приматели на мал формат приклучок SFP + примопредаватели дизајнирани за употреба во 10-гигабитни повеќе-стапки врски до 40km влакна со еден режим G.652 Тие се во согласност со SFF-8431 1, SFF-8432 2 и 10GBASE- ER / EW; поддржува 4x, 8x и 10x влакна канал, како и CPRI опција 2 до 8, преку 40 км врски.
    Функциите за дигитална дијагностика се достапни преку 2-жичен сериски интерфејс, како што е наведено во SFF-8472. Оптичките примопредаватели се во согласност со условите на RoHS.
  • 10Gb/s SFP+ 1550nm 40km DDM EML LC Duplex optical transceiver

    10Gb / s SFP + 1550nm 40km DDM EML LC Дуплекс оптички примопредавател

    10Gb / s примопредаватели SFP + примопредаватели се подобрени приматели на мал формат приклучок SFP + примопредаватели дизајнирани за употреба во 10-гигабитни повеќе-стапки врски до 40km влакна со еден режим G.652 Тие се во согласност со SFF-8431 1, SFF-8432 2 и 10GBASE- ER / EW; поддржува 4x, 8x и 10x влакна канал, како и CPRI опција 2 до 8, преку 40 км врски.
    Функциите за дигитална дијагностика се достапни преку 2-жичен сериски интерфејс, како што е наведено во SFF-8472. Оптичките примопредаватели се во согласност со условите на RoHS.
  • 10Gb/s SFP+ZR 1550nm 80km DDM EML LC Duplex optical transceiver

    10Gb / s SFP + ZR 1550nm 80km DDM EML LC Дуплекс оптички примопредавател

    10Gb / s приклучоци SFP + ZR примопредаватели се подобрени мали фактори со приклучоци SFP + примопредаватели дизајнирани за употреба во 10GBASE-ZR / ZW до 80 км влакна во еден режим G.652. Тие се во согласност со SFF-8472 и SFP + MSA, SFF-8431 и SFF-8432, IEEE 802.3ae 10GBASE-ZR / ZW, FCC 47 CFR Дел 15, Класа Б и Telcordia GR-468-CORE.
    Функциите за дигитална дијагностика се достапни преку 2-жичен сериски интерфејс, како што е наведено во SFF-8472. Оптичките примопредаватели се во согласност со условите на RoHS.